Кафедра програмного забезпечення | СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ПЗ – ПЕРЕМОЖЦІ ПЕРШОГО ЕТАПУ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ПРОГРАМУВАННЯ У ВІННИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

13.05.2018 / 17:02

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади (1/8 першості світу) цьогоріч відбувся 21 квітня в 36 базових університетах усіх обласних центрів України. Вихід у наступний ІІ етап олімпіади (1/4 першість світу з програмування), який відбудеться восени цього року у ТНТУ імені Івана Пулюя, вибороли 6 команд ВНТУ.

Всесвітня студентська олімпіада з програмування ІСРС (International Collegiate Programming Contest) проводиться під егідою Всесвітньої комп’ютерної асоціації АСМ (Association for Computer Machinery) вже у 41-й раз.

Вона вимагає від учасників не тільки високопрофесійного кодування чи теоретичних знань з прикладної математики, а комплексного використання таких знань і навичок у процесі командної роботи (команді з трьох осіб надається один комп’ютер), в умовах жорсткого обмеження часу (5 годин на 10-15 задач) для формалізації поставлених задач, створення оптимізаційних або інтелектуальних алгоритмів їх розв’язання і оптимізованої програмної реалізації цих алгоритмів.

Враховуючи високу популярність олімпіади та велику кількість бажаючих взяти в ній участь, вже третій рік поспіль у Вінницькій області було організовано два базових майданчика – у ВНТУ (керував координатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади по Вінницькій області, відмінник освіти України, доцент кафедри комп’ютерних наук ВНТУ Ігор Арсенюк) та У ВДПУ (керував координатор 1-го етапу Всеукраїнської студентської командної олімпіади з програмування по Вінницькій області доцент кафедри математики та інформатики ВДПУ Олександр Жмурко).

На базі ВНТУ у змаганнях взяли участь 78 команд: з ВНТУ – 57 команд, Донецького національного університету ім. Василя Стуса (ДонНУ) – 7 команд, Вінницького коледжу національного університету харчових технологій (ВК НУХТ) – 3 команди, Вінницького технічного коледжу (ВТК) – 2 команди та, поза конкурсом, з фізико-математичної гімназії № 17 (ФМГ №17) – 9 команд.

За кількістю команд майданчик Вінницького політеху зайняв 1-е місце в Україні, а власне наш виш, виставивши на змагання 57 команд, також став першим за цим показником в Україні.

У ВДПУ взяли участь 20 команд. Крім власних команд, тут змагалися ще команди Вінницького фінансово-економічного університету, Вінницького торговельно-економічного інституту КНТЕУ, Вінницького національного медичного університету ім. Миколи Пирогова, Вінницького національного аграрного університету; а також учнівські команди з Вінницького технічного ліцею, шкіл № 18, 23, 35, а також з Вінницького міського палацу дітей та юнацтва і спеціалізована школа I – III ст. №1 ім. Т. Г. Шевченка Козятинської міської ради вінницької області .

Учасникам змагання було запропоновано 14 задач різного рівня складності, що дало можливість позмагатися у „своїй ваговій категорії” класичним, технічним, педагогічним, природничим та економічним університетам, студентам коледжів та школярам.

Призери олімпіади по Вінницькій області (по групі технічних університетів):

1-ше місце виборола команда з ВНТУ VNTU_TreeS, у складі якої – студент кафедри ПЗ Юрій Шмерчук (гр. 1ПІ-17м) (тренер – проф. кафедри КН Володимир Месюра).

120518_2

Переможці олімпіади – команда VNTU_TreeS, Юрій Шмерчук – четвертий праворуч

2-ге місце – у команди кафедри ПЗ VNTU_[figTree] у складі Олексія Кавки (гр. 1ПІ-14б), Андрія Андрєєва (гр. 2ПІ-14б) та Максима Мельника (гр. 1ПІ-17б) (тренер – доц. кафедри ПЗ Вікторія Войтко).

120518_3

Призери олімпіади – команда VNTU_[figTree]: Андрій Андрєєв, Максим Мельник, Олексій Кавка, тренер – доц. Вікторія Войтко

3-тє місце – у команди кафедри ПЗ VNTU_9_3/4 у складі Костянтина Костюка (гр. 1ПІ-16б), Леоніда Кузнєцова (гр. 2ПІ-16б), Романа Іванова (гр. 1ПІ-16б) (тренер – доц. кафедри ПЗ Вікторія Войтко).

120518_4

Призери олімпіади – команда VNTU_LanguageTriangle: Костянтин Костюк, Леонід Кузнєцов, Роман Іванов, тренер – доц. Вікторія Войтко

3-тє місце – у команди  кафедри ПЗ VNTU_Network_Teamу складі Віктора Свіжака (гр. 1ПІ-16б), Андрія Наумовського (гр. 1ПІ-16б), Михайла Позура (гр. 1ПІ-16б) (тренер – доц. кафедри ПЗ Вікторія Войтко).

120518_5

Призер олімпіади – представник команди VNTU_Network_Team: Михайло Позур з тренером – доц. Вікторією Войтко

3-тє місце – у команди  кафедри ПЗ VNTU_++j+++j у складі Михайла Кренціна (гр. 1ПІ-15б), Олександра Восьмушка (гр. 1ПІ-15б), Антона Зубка (гр. 1ПІ-15б) (тренер – доц. кафедри ПЗ Вікторія Войтко).

120518_6

Призери олімпіади – команда VNTU_++j+++j: Антон Зубко, Михайло Кренцін, Олександр Восьмушко, тренер – доц. Вікторія Войтко

Побажаємо ж цим командам та усім іншим учасникам олімпіади успіхів, натхнення, наснаги та майбутніх перемог!

СТУДЕНТИ КАФЕДРИ ПЗ – ПЕРЕМОЖЦІ ПІВФІНАЛУ УКРАЇНИ ЗІ СПОРТИВНОГО ПРОГРАМУВАННЯ
04.10.2018 / 11:25

У Тернополі у вересні 2018 року відбувся Всеукраїнський півфінал студентської олімпіади зі спортивного програмування, що є ¼ світового фіналу.

СТУДЕНТ КАФЕДРИ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАЖУВАВСЯ У БУДАПЕШТІ
04.10.2018 / 10:59

Студент 4-го курсу кафедри програмного забезпечення  Владислав Нестерук (гр.1ПІ-15б) цього літа був учасником освітнього курсу у Будапешті від організації BEST (Ради студентів технічних університетів Європи).